Historie Die-cast ořezávátko. 

Původní Die-cast ořezávátka bylo vyrobeno ve Španělsku (Valencia) (1970 je) Říkalo se jim PLAY-ME. Tyto ořezávátka, jsou velmi podrobné a mají mnoho pohyblivých částí. V brzy 1980 společnost uzavřena. Levnější náhražky z Hong Kong převzal.
Rovněž ze Španělska přišli také vyhledávaným EMB Martí ořezávátko. Tyto ořezávátka jsou obecně těžší a jen o málo větší než PLAY-ME regionů. EMB sharpners jsou nejpodrobnější ze všech těch, co víme. Společnost EMB byl v existenci pro mnohem kratší dobu, než PLAY-ME CO logo EMB lze snadno identifikovat na těchto ořezávátka. EMB dosáhla alespoň 25 různých miniatur ořezávátka. Všichni jsou označeny referenčním číslem a "made in Spain" Tyto velmi vyhledávané sběratelské předměty.

E.M.B. Marti Spain

Die-cast China/Hong Kong

Většina ořezávátka, které jsou stále ještě se dnes "De-cast" regionů. Jiná jména ořezávátko jsou "Zinc-alloy" a "staromódní" Většina ořezávátka v posledních 2 skupiny nebyly ještě. Dělají velké sbírkových předmětů.
Naše "ořezávátko stránky" obsahuje cenné informace pro všechny vážné sběratele ořezávátko.

Naše Sharpenking ořezávátko katalog obsahuje obrazy z více než 700 ořezávátka Die-cast. Tyto stránky jsou organizovány podle kategorií. Když New ořezávátka,které znějí, jsou přidány do správné kategorie a zákazníci, kteří koupili zboží dostane upozornění na e-mail, když byly nové ořezávátka byly přidány. SK znamená SharpenKing. První 2 čísla SK systému odkazují na Kategorie a poslední 2 číslice jsou pro položky v této kategorii.